2021 Penguin Starting Times

NOTE FOR ALL PLAYERS:

Check carefully through all the brackets below to find your times. In some cases, I formed partnerships when players requested a partner for doubles. In other cases, I added people into additional brackets (at no additional cost) so that everyone could get plenty of experience playing. Some brackets were small and I wanted to make sure everyone got their money’s worth. So again, check carefully to be sure you find all your times!

13-Under Coed Singles

Luke Atkinson = WED 9:00 a.m.
Andrew Alexander = TUES 9:00 a.m.
Charlie Vannatter = TUES 9:00 a.m.
Josey Morris = TUES 1:30 p.m.
Carter Denton = TUES 1:30 p.m.
Tyce Dishman = WED 1:30 p.m.

13-Under Boys Doubles (round robin)

Kaden Crist / (needs new partner due to injury) = TUES Noon
Andrew Alexander / Dylan Clawson = TUES Noon
Tyce Dishman / Luke Atkinson = WED Noon

13-Under Girls Doubles

None … look under 14-16 Girls Doubles

14-16 Boys Singles

Trent Alfrey = MON 4:00 p.m.
Joe Bowers = MON 4:00 p.m.
Preston Shanayda = MON 4:00 p.m.
John Atkinson = MON 4:00 p.m.
Corbin Windsor = MON 4:00 p.m.
Micah Bryant = MON 4:00 p.m.
Owen Cupp = MON 4:00 p.m.
Colin McCrady = MON 4:00 p.m.
Isaac Anderson = MON 5:30 p.m.
Kam Swoboda = MON 5:30 p.m.
Aaron Hartley = MON 5:30 p.m.
Kody Vest = MON 5:30 p.m.
Brayton Cornwell = MON 4:00 p.m.
Dalton Royal = MON 4:00 p.m.
Riley Bratton = TUES 9:00 a.m.
Raphael Sabijon = TUES Noon
Sam Underhill = TUES 9:00 a.m.
Ethan Farrar = TUES 9:00 a.m.
Caleb Hewitt = TUES 9:00 a.m.
Langdon Roark = TUES Noon

14-16 Boys Doubles

Kam Swoboda / Corbin Windsor = TUES 1:30 p.m.
Ethan Farrar / Tyce Dishman = TUES 1:30 p.m.
Kody Vest / Owen Cupp = TUES 1:30 p.m.
Aaron Hartley / Braylon Cornwell = TUES 1:30 p.m.
Colin McCrady / Caleb Hewitt = WED 1:30 p.m.

14-16 Girls Singles

Kelsey Vest = TUES 9:00 a.m.
Carley Kitchens = TUES 9:00 a.m.
Iva Witter = TUES 9:00 a.m.
Ava Marroni = TUES 9:00 a.m.
Gabby Knight = TUES 3:00 p.m.

14-16 Girls Doubles

Gabby Knight / Kelsey Vest = WED 10:30 a.m.
Carley Kitchens / (partner to be determined) = WED 10:30 a.m.
Jenna Tuck / Rylee Webb = WED 10:30 a.m.
Katie Manor / Rowan Hinds = WED 10:30 a.m.

17-19 Boys Singles

Carson Kitchen = WED 1:30 p.m.
Ross Meacham = TUES 10:30 a.m.
Mason Wrisley = TUES 10:30 a.m.
Logan Anderson = TUES 10:30 a.m.
Owen Vest = TUES 10:30 a.m.
Reid Eckert = WED 1:30 p.m.
Trent Alfrey = WED 1:30 p.m.
Eli Arnold = TUES 10:30 a.m.
Matthew Weill = TUES 10:30 a.m
Chase Mickley = TUES 10:30 a.m.
Adam Altobella = TUES 10:30 a.m.

17-19 Boys Doubles

Walker Boyle / Dalton Royal = MON 7:30 p.m.
Mason Wrisley / Eli Arnold = MON 7:30 p.m.
Matthew Weill / Reid Eckert = TUES 1:30 p.m.
Colin McCrady / Caleb Hewitt = TUES 1:30 p.m.
Trent Alfrey / James Harris = MON 7:30 p.m.
Aidan Landis / Riley Bratton = MON 7:30 p.m.
Ross Meacham / Logan Anderson = MON 5:30 p.m.
Owen Vest / Adam Altobella = MON 5:30 p.m.

17-19 Girls Singles (round robin)

Katie Alexander = MON 5:30 p.m.
Eden Richey = MON 5:30 p.m.
Madelyn Haley = TUES 10:30 a.m.

17-19 Girls Doubles (round robin / first match time listed)

Madelyn Haley / Maggie Hunt = MON 7:30 p.m.
Katie Alexander / Iva Witter = MON 7:30 p.m.
Olivia Miller / Eden Richey = TUES Noon
Janet Wegener / Gabby Knight = WED 7:00 p.m.

14-Under Mixed

Micah Bryant / Ava Marroni = WED 9:00 a.m.
Owen Cupp / Kelsey Vest = WED 9:00 a.m.
Carter Denton / Clara Mingle = THURS 1:30 p.m.
Kody Vest / Katie Manor = THURS 1:30 p.m.

15-19 Mixed

Jack Fauser / Maggie Hunt = WED Noon
Owen Vest / Gwen Clark = TUES 3:00 p.m.
Corbin Windsor / Carley Kitchens = TUES 3:00 p.m.
Adam Altobella / Gracie Williams = TUES 3:00 p.m.
Aidan Landis / Eden Richey = TUES 3:00 p.m.
Dalton Royal / Gabby Knight = WED Noon

Men’s A Singles

Alec Robillard = TUES 5:30 p.m.
Trent Alfrey = TUES 5:30 p.m.
Owen Vest = TUES 5:30 p.m.
Tim Cleland = TUES 5:30 p.m.
Carson Kitchen = WED 5:30 p.m.
Adam Altobella = WED 5:30 p.m.
Mason Wrisley = TUES 5:30 p.m.
Tannon Dishman = TUES 5:30 p.m.

A-1 Doubles

Peter Kitchen / Carson Kitchen = TUES 7:30 p.m.
Tim Cleland / Tannon Dishman= TUES 7:30 p.m.
Walker Boyle / Dalton Royal = TUES 7:30 p.m.
Alec Robillard / Tate Dishman = TUES 7:30 p.m.

A-2 Doubles

Kayla Dubuque / Jaden Sebastian = MON 7:30 p.m.
Owen Vest / Gwen Clark = MON 7:30 p.m.
Eden Richey / Aidan Landis = TUES 9:00 a.m.
Dalton Royal / Gabby Knight = TUES 9:00 a.m.
Christian Haley / Madelyn Haley = WED 5:30 p.m.
Gil Amaral / Langdon Roark = TUES 5:30 p.m.
Adam Altobella / Gracie Williams = TUES 5:30 p.m.
Henry Sabijon / Raphael Sabijon = TUES 5:30 p.m.
Jack Fauser / Maggie Hunt = TUES 5:30 p.m.

BE SURE TO RETURN TO HOME PENGUIN PAGE AND READ THE RULES AND NOTES!