2019 Penguin Starting Times

13-Under Boys Singles

Dalton Royal = MON 8 am
Isaac Musgrove = MON 8 am
Luke Atkinson = MON 8 am
Kody Vest = MON 8 am
Jaydon Sarino = MON 8 am
Cooper Bratton = MON 8 am
Josh Grunkemeyer = MON 8 am
Corbin Windsor = MON 8 am
Langdon Roark = MON 8 am
John Atkinson = MON 8 am
JJ Lynch = MON 8 am
Sam Tokar = MON 8 am
Micah Bryant = MON 8 am
Tyce Dishman = MON 8 am
Nate Grunkemeyer = MON 9:15 am
Chris Stanley = MON 9:15 am

13-Under Boys Doubles

JJ Lynch / Tyce Dishman = WED 11:30 a.m.
Ben Miller/Matthew Morey = TUES 10:30 am
Nate Grunkemeyer/Cooper Bratton = TUES 10:30 am
Kody Vest / Owen Cupp = TUES 10:30 am
John Atkinson / Luke Atkinson = TUES 10:30 a.m.
Josh Grunkemeyer / Sam Tokar = WED 11:30 a.m.

13-Under Girls Singles (round robin)

Elizabeth Bamidele = MON 10:30 a.m.
Brylee Beckley = MON 10:30 a.m.
Kelsey Vest = MON 10:30 a.m.
Ava Marroni = MON 10:30 a.m.

13-Under Girls Doubles

None … look under 14-16 Girls Doubles

14-16 Boys Singles

Josef Zacek = WED 12:30 p.m.
Riley Bratton = TUES 11:30 a.m.
Chase Mickley = TUES 11:30 a.m.
Lance Holdren = TUES 8 a.m.
Joe Stinson = TUES 8 a.m.
Jacob Daugherty = TUES 11:30 a.m.
Preston Shanayda = TUES 11:30 a.m.
Matthew Weil = TUES 11:30 a.m.
Jordan Ashton = TUES 11:30 a.m.
Jacob Davenport = TUES 9:15 a.m.
Owen Vest = TUES 9:15 a.m.
Reid Eckert = TUES 11:30 a.m.
Raphael Sabijon = TUES 11:30 a.m.
Nick Gaddis = WED 12:30 p.m.

14-16 Boys Doubles

Nick Gaddis / Andy Stephens = WED 3:15 p.m.
Raphael Sabijon / Jaydon Sarino = TUES 2:45 p.m.
Chase Mickley / Reid Eckert = TUES 2:45 p.m.
Jacob Daugherty / Matthew Weil = TUES 2:00 p.m.
Owen Vest / Preston Shanayda = TUES 2:00 p.m.
Dalton Royal / Riley Bratton = TUES 2:45 p.m.
Joe Stinson / Chris Stanley = TUES 2:45 p.m.

14-16 Girls Singles

Saige Rinkenberger = TUES 9:15 a.m.
Janet Wegener = TUES 9:15 a.m.
Sara Cardemon = TUES 8:00 a.m.
Abby Hartley = TUES 8:00 a.m.
Nicki Southerland = WED 12:30 p.m.
Abby Bamidele = TUES 8:00 a.m.
Carli Cox = TUES 8:00 a.m.
Madelyn Haley = WED 12:30 p.m.
Mallory Robbins = TUES 8:00 a.m.
Lucy Wilhoite = TUES 8:00 a.m.
Gwendolyn Clark = WED 12:30 p.m.

14-16 Girls Doubles (round robin)

Maddy Robbins / Mallory Robbins = TUES 12:30 p.m.
Kelsey Vest / Emily Hayes = TUES 12:30 p.m.
Brylee Beckley / Katie Manor = TUES 12:30 p.m.
Nicki Southerland / Gabby Knight = TUES 12:30 p.m.

17-19 Boys Singles

Noah Lyons = MON 4:00 p.m.
Zack Jaykoski = MON 4:00 p.m.
Cade Brown = MON 4:00 p.m.
Nate Irwin = MON 4:00 p.m.
Will Thurlow = MON 11:30 a.m.
Daniel Vencel = MON 11:30 a.m.
Carson Kitchen = TUES 12:30 p.m.
Mason Minniear = MON 11:30 a.m.
Brandon Jackson = MON 11:30 a.m.
Cory Evans = TUES 12:30 p.m.
Zachary Porter = MON 11:30 a.m.
Riley Windsor = MON 11:30 a.m.
Tanner Southerland = TUES 12:30 p.m.
Thomas Schweller = TUES 12:30 p.m.
Jack Fauser = TUES 1:30 p.m.
Andrew Hartley = TUES 8:00 a.m.
Devin McKinley = TUES 8:00 a.m.
Isaac Eckert = TUES 5:30 p.m.
Charlie Behrman = TUES 5:30 p.m.

17-19 Boys Doubles

Charlie Behrman / Mason Knight = WED 10:30 a.m.
Blake Shanayda / Preston Shanayda = TUES 4:00 p.m.
Will Thurlow / Spencer Stewart = TUES 4:00 p.m.
Daniel Vencel / Josef Zacek = TUES 3:15 p.m.
Thomas Schweller / Carson Kitchen = TUES 3:15 p.m.
Riley Windsor / Devin McKinley = TUES 4:00 p.m.
Nate Irwin / Nick Jaykoski = TUES 4:00 p.m.
Cory Evans / Jaigen Glaze = WED 3:15 p.m.
Lance Holdren / Isaac Eckert = TUES 2:45 p.m.
Brandon Jackson / Tanner Southerland = TUES 2:45 p.m.

17-19 Girls Singles / Women’s Singles

Izzy Behrman = TUES 6:45 p.m.
Abby Williams = TUES 6:45 p.m.
Gwendolyn Clark = MON 5:30 p.m.
Katie Hunter = MON 5:30 p.m.
Tynan Dishman = MON 5:30 p.m.
Emalee Wyatt = MON 5:30 p.m.
Saige Rinkenberger = MON 5:30 p.m.
Ellie Snider = MON 5:30 p.m.

17-19 Girls Doubles

Kayla Dubuque / Izzy Behrman = WED 2:45 p.m.
Molly Hunt / Maggie Hunt = MON 6:45 p.m.
Katie Hunter / Naomi Brewer = MON 6:45 p.m.
Abby Williams / Abby Hartley = TUES 10:30 a.m.
Abby Bamidele / Sara Cardemon = TUES 10:30 a.m.
Tynan Dishman / Gwendolyn Clark = WED 2:45 p.m.

14-Under Mixed

Dalton Royal / Nicki Southerland = WED 10:30 a.m.
Joe Stinson / Mallory Robbins = TUES 4:00 p.m.
Cooper Bratton / Brylee Beckley = TUES 4:00 p.m.
JJ Lynch / Katie Manor = TUES 4:00 p.m.
Tyce Dishman / Gabby Knight = TUES 4:00 p.m.

15-19 Mixed

Mason Knight / Izzy Behrman = WED 8:00 a.m.
Jacob Davenport / Abby Hartley = MON 9:15 a.m.
Jordan Ashton / Madalin Davis = MON 9:15 a.m.
Daniel Vencel / Abby Bamidele = WED 9:15 a.m.
Andrew Hartley / Abby Williams = MON 9:15 a.m.
Jack Fauser / Maggie Hunt = MON 9:15 a.m.
Jaigen Glaze / Sara Cardemon = MON 4:00 p.m.
Joey Ulrich / Lucy Wilhoite = MON 4:00 p.m.
Charlie Hammock / Katie Hunter = WED 9:15 a.m.
Lance Holdren / Sophie Wilkinson = MON 3:15 p.m.
Riley Windsor / Shelby McClain = MON 3:15 p.m.
Cade Brown / Tynan Dishman = TUES 9:15 a.m.

And …
BE SURE TO RETURN TO HOME PENGUIN PAGE AND READ THE RULES AND NOTES!

Men’s A Singles

Alec Robillard = WED 5:30 p.m.
Tanner Southerland = TUES 5:30 p.m.
Carson Kitchen = TUES 5:30 p.m.
Riley Worland = WED 5:30 p.m.
Mitch Minniear = MON 5:30 p.m.
Brandon Jackson = MON 5:30 p.m.
Josh Hadler = TUES 5:30 p.m.
Thomas Schweller = TUES 5:30 p.m.
Jason Wegener = TUES 8:00 p.m.
Jacob Brewer = MON 5:30 p.m.
Cory Evans = MON 5:30 p.m.
Ignacio Poncio = TUES 5:30 p.m.

Men’s A Doubles

Alec Robillard / Grant Esposito = TUES 7:30 p.m.
Mitch Minniear / Mason Minniear = TUES 7:30 p.m.
Jacob Brewer / Nick Bantz = MON 7:30 p.m.
Josh Hadler / Brandon Jackson = MON 7:30 p.m.
Riley Worland / Noah Lyons = WED 3:15 p.m.
Tim Cleland / Tate Dishman = WED 3:15 p.m.
Cory Evans / Jaigen Glaze = TUES 5:30 p.m.
Jon Wegener / Jason Wegener = TUES 5:30 p.m.

Men’s B Singles

Bill Wampler = MON 7:30 p.m.
Daniel Vencel = MON 7:30 p.m.
Christian Haley = MON 5:30 p.m.
Riley Windsor = MON 5:30 p.m.
Isaac Eckert = WED 1:30 p.m.
Jeff Clark = MON 7:30 p.m.
Josef Zacek = MON 7:30 p.m.
Devin McKinley = TUES 6:45 p.m.
Gil Amaral = TUES 6:45 p.m.

Men’s B Doubles

Kyle Nelson / Mike Schmaltz = MON 6:45 p.m.
Jeff Ulrich / Joey Ulrich = MON 6:45 p.m.
Jeff Chambers / Cade Brown = MON 6:45 p.m.
Derek Fenwick / Gil Amaral = MON 6:45 p.m.

Men’s 40-Over Singles

Tim Cleland = TUES 7:30 p.m.
Christian Haley = TUES 7:30 p.m.
Jeff Clark = TUES 6:45 p.m.
Bill Wampler = TUES 6:45 p.m.

Women’s A Doubles (round robin)

Grace Belangee / Hanna Kadinger = MON 7:30 p.m.
Tynan Dishman / Gwendolyn Clark = MON 7:30 p.m.
Izzy Behrman / Kayla Dubuque = WED 5:30 p.m.

Women’s B Doubles (round robin)

Hanna Kadinger / Naomi Brewer = TUES 7:30 p.m.
Abby Bamidele / Sara Cardemon = TUES 7:30 p.m.
Molly Hunt / Maggie Hunt = WED 7:45 p.m.

Mixed A Doubles

Riley Worland / Kayla Dubuque = THURS 7:30 p.m.
Gil Amaral / Bella Roark = TUES 5:30 p.m.
Mitch Minniear / Maddie Minniear – TUES 5:30 p.m.
Jacob Brewer / Hanna Kadinger = TUES 5:30 p.m.
Alec Robillard / Grace Belangee = TUES 5:30 p.m.

Mixed B Doubles (round robin)

Tyler Roark / Bella Roark = WED 7:45 p.m.
Christian Haley / Madelyn Haley = WED 7:45 p.m.
One more team will be added!

BE SURE TO RETURN TO HOME PENGUIN PAGE AND READ THE RULES AND NOTES!


ALSO, PLEASE NOTE THE FOLLOWING INFORMATION!  Recent Delta HS graduate Ellie Snider will be heading to Liberia for a missions trip this coming week.  She is planning to introduce tennis and teach the basics to the Liberian kids in her area.  We are collecting a few old/used youth or adult rackets for her to take on the trip (we have plenty of old balls).  If you have an old racket to donate for the cause, please bring it to the Penguin on Monday and put it in the collection box in the shelterhouse!  Thanks!